OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 2 marca 2014

 • W najbliższą środę, 5 marca, rozpoczniemy czterdziestodniowy okres przygotowania do świąt Wielkanocnych, czyli Wielki Post. Msze św. w Środę Popielcową odprawiane będą w Kościele Chrystusa Króla w następującym porządku: o godz. 8:00, 16:00, 18:00. W Środę Popielcową oraz Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

 • Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych.

 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek oraz pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy piątek rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Zapraszamy po rannej mszy świętej o godz. 7:00, o godz. 17:00 oraz 19:00.

 • W przyszłą niedzielę, czyli w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczniemy nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Będą one odprawiane o godz. 16:15. Rekolekcje wielkopostne od II Niedzieli Wielkiego Postu. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali możemy uzyskać odpust zupełny. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków, tj.: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego. Chciejmy obficie korzystać z tego skarbca łaski, jaki poprzez Kościół ofiaruje nam Bóg, aby zbliżyć nas do siebie.

 • Spotkanie Ogniska Dzieci Bożych w poniedziałek o godz. 16:00. Próba scholii we wtorek o 15:30 a spotkanie dzieci Eucharystycznego Ruchu - wtorek o 16:30.

 • Radzie Parafialnej dziękujemy za wykonane prace i wystrój prezbiterium.

 • O posprzątanie świątyni prosimy rodziny z ulicy Tęczowej 6.

 • Biblioteka parafialna czynna w poniedziałki od godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy

 • Każda Pani, która otrzymała zaproszenie na mammografie proszona jest o zapisanie się do badania. Mammobus z Zielonej Góry będzie czekał na Panie 11 marca przy Hali Sportowej "Rokita"

  KALENDARZ LITURGICZNY NA BIEŻĄCY TYDZIEŃ:

  ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach do zawarcia sakramentu małżeństwa
przez wyżej wymienione osoby w sumieniu jest zobowiązany
powiadomić księży z naszej parafii.

© Christus Rex 2005-2014